Home INFO Боливудска свадба за паметење, поранешната мис на свет и тексашкиот пејач се...

Боливудска свадба за паметење, поранешната мис на свет и тексашкиот пејач се венчаа во Индија (ФОТО и ВИДЕО)

реклама:Велигден со Стаф

Исто како во боливудските филови поранешната мис на светот Пријанка Чопра и пејачот Ник Џонас во палата во Индија ја направија свадбената веселба за своите пријтели и роднини.

Тие најпрво направиле христијанска венчавка, ги размениле брачните завети и со голем огномет започнала веселбата. А веќе денеска младите одржуваат уште една венчавка според хиндуистичката традиција.

Како изгледаше дел од свадбената церемонија и што споделија на социјалните мрежи видете во продолжение….

View this post on Instagram

Welcome home baby… ????

A post shared by Priyanka Chopra (@priyankachopra) on

View this post on Instagram

Happy thanksgiving.. family.. forever..

A post shared by Priyanka Chopra (@priyankachopra) on

View this post on Instagram

It all began as a fierce song & dance competition between the families but ended, as always, as a huge celebration of love. Nick and I were looking forward to the Sangeet (musical evening), another pre wedding ritual.. and to see what each side had put together. And what a performance it was. Each family telling our stories through song and dance, filled with lots of laughter and love. We were both filled with gratitude for the effort, the love and the laughter and will carry the memories of this special evening for the rest of our lives. It is an amazing start to a lifetime of togetherness for our families and friends…#grateful @nickjonas ????/????: @calebjordanlee @josevilla @josephradhik

A post shared by Priyanka Chopra (@priyankachopra) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------