Home INFO Боно Вокс има двојник во Србија, нема да погодите кој е вистинскиот!...

Боно Вокс има двојник во Србија, нема да погодите кој е вистинскиот! (видео)

реклама:Велигден со Стаф

Боно Вокс, славниот фронтмен на „U2“ има двојник од Србија.

Станува збор за Павел Сфера кој навистина многу личи со легендарниот Боно.

„Во почетокот не знаев кој е тој, но како бендот стануваше се попопуларен, така луѓето се повеќе почнаа да ме мешаат со него, па решив тоа да го искористам“, вели Павел кој дури основал бенд „U2 Tribute“ со кој настапува по светот.

Павел го доби вниманието на јавноста откако се фотографираше со Вук Јеремиќ кој на Твитер се пофалил дека се фотографирал со фронтменот на групата У2 Боно Вокс.

„Зборувавме малку па српски па помслив дека сфати дека не сум Боно“, открива Павел и додава дека денес се многу добри пријатели со Вук.

Тој дури се има запознаено и со вистинскиот Боно за време на еден концерт.

„Ми рече – Ти си јас, и од тогаш почна нашата соработка. Често се појавувам на настани наместо него. Многу пати не можам да се одбранам од девојките кои сакаат да бидат во мое друштво, но веќе се навикнав“, завршува Павел.

Повеќе детали на неговата веб страна 

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------