Home INFO Брена и нејзиниот партнер ја продадоа Гранд продукција! Еве кој е новиот...

Брена и нејзиниот партнер ја продадоа Гранд продукција! Еве кој е новиот сопственик

реклама:G Natural

До крајот на годинава, најпознатата продукција во регионот Гранд, чии сопственици се Лепа Брена и Саша Поповиќ ќе добие нов сопственик.

Како што пренесува српски Курир, “Јунајтед медиа” ќе стане стопроцентен сопственик на Гранд.

За оваа купопродажба, Брена и Саша ќе инкасираат вкупно 30 милиони евра. Половина од сумата веќе им била исплатена пред пет години, кога Јунајтед добиле 51 процент од сопствеништвото над Гранд.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------