Home INFO Брена се скара со снаата?! Еве ја причината

Брена се скара со снаата?! Еве ја причината

реклама:G Natural

Односите во семејството Живојиновиќ се поприлично нарушени, а виновник за новонастанатата ситуација е Лепа Брена.

Имено, пејачката го поканила својот посинок Филип на одмор во Дубаи и Малдиви, заедно со неговата сопруга Александра и нејзината Мајка Борка.

Како што пренесува српскиот сајт ало.рс, Брена сакала да ги почасти поткако добила над 7 милиони евра за продажбата на Гранд.

Конфликтот настанал кога Филип и Александра дознале дека Брена нема намера да им го плати престојот во хотел, туку само авио билетите.

“Уште на почетокот на Декември, пејачката ги повикала Филип и Александра на фамилијарен одмор заедно со Виктор и Бобо на почетокот на 2020 година. Уште и инсистирала заедно со нив да дојде и Борка, мајката на Александра. Сите сметаа дека штом ги кани, таа планира да ги плати трошоците за одморот, што е и логично со оглед на фактот што неодамна инаксираше 7.5 милиони евра од продажбата на Гранд. Но ден пред патувањето таа дошла кај Филип и Александра и им кажала дека треба да си понесат по 5000 евра за секој за да се платат хотелите. Тие шокирани и кажале дека сфатиле дека таа ќе ги покрие трошоците, со оглед дека ги поканила и тоа во време кога не планирале одмор, на што Брена одговорила дека таа ги покрила нивните авио билети со износ од вкупно 1800 евра.
Бидејќи се било договорено и немало време за одлагање на патувањето, Филип одлучил да и платат на Брена за сместувањето. Но за време на одморот едвај комуницирале. И по враќањето од одмор Филип и Александра избегнуваат средба со неа” – раскажал добро упатен извор за српски Ало.

View this post on Instagram

Dubai ????❤️????

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

View this post on Instagram

????

A post shared by Aleksandra Zivojinovic (@aleksandra__official) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------