Home INFO Букурешт се тресе од македонските навивачи, на улиците грми македонската химна (видео)

Букурешт се тресе од македонските навивачи, на улиците грми македонската химна (видео)

реклама:G Natural

Голем број на македонски навивачи веќе пристигнаа во Букурешт каде што вечерва македонската репрезентација во фудбал го има својот прв натпревар.

Расположени и еуфорични ја запеаа македонската химна и се прошетаа низ центарот на Букурешт загревајки се за вечерва.

Погледнето од видеото како се загреваат нашите натпреварувачи за навивање…

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------