Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Нема да го препознаете но ова е Ранду од теленовелата „Касандра“ (ВИДЕО)

Нема да го препознаете но ова е Ранду од теленовелата „Касандра“ (ВИДЕО)

реклама:G Natural

Латиноамериканската теленовела „Касандра“ веројатно сите ја паметите со оглед на тоа што беше прва серија од ваков вид во Македонија и за кратко време привлече многу гледачи пред малите екрани а околу Касандра се создаде вистинска еуфорија.

Но дали се сеќавате на Ранду кој исто така беше дел од оваа теленовела, на кого Касандра му беше ветена невеста, беше вљубен во неа до смрт.

Ранду или Хенри Сото денес има 60 години и сеуште е актер но во театар а се занимава и со хуманитарна работа.

Судејки според неговите фотки на Инстаграм денеска воопшто не потсетува на Ранду….

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------