Home INFO Честит Божиќ за сите кои денес го слават

Честит Божиќ за сите кои денес го слават

реклама:G Natural

Честит Божик за сите кои денес, на 25 декември го слават католички Божиќ.

Божиќ е денот на Христовото раѓање според христијанската традиција.

Тоа е втор најголем празник во христијанството, по Велигден.

Црквите кои го користат грегоријанскиот календар, вклучувајќи ги сите католички, протестантски и повеќето православни цркви, го прославуваат на 25 декември.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------