Home INFO Дедо Мраз ограбил банка во Колорадо, нема да верувате што направил со...

Дедо Мраз ограбил банка во Колорадо, нема да верувате што направил со парите!

реклама:G Natural

Шеесет и пет годишниот Дејвид Вејн Оливер бил уапсен откако ограбил банка во Колорадо, соопштила тамошната полиција.

Локалната ТВ-станица ККТВ објавила изјава од очевидец, кој рекол дека Оливер ја напуштил банката и фрлал пари насекаде. „Тој започна да фрла пари од торбата пред да вика ‘Среќен Божик’.

Друг очевидец додал дека минувачите зеле дел од парите и ги вратиле во банката, додека Оливер влегол во кафулето Старбакс, седнал и чекал полицијата да го уапси.

Полициските фотографии го прикажуваат Оливер со сиво-бела коса и целосно бела брада.

Тој е задржан во затворот во округот Ел Пасо каде го чека своето прво појавување пред судот, кое е закажано за во четврток.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------