Home INFO Цеца Ражнатовиќ го ангажирала својот доктор да ја породи снаата, се е...

Цеца Ражнатовиќ го ангажирала својот доктор да ја породи снаата, се е подготвено за породувањето наБогдана

реклама:Велигден со Стаф

Сите подготовки се направени за породувањето на Богдана сопругата на Вељко Ражнатовиќ синот на Цеца, која што наскоро треба да се породи со машко дете кое што веќе е познато дека ќе се вика Жељко.

Како што пишува „Блиц“, породувањето ќе се случи во една приватна клиника во Белград, а жената на српскиот боксер ќе ја породи истиот доктор кој ја породи и Цеца Ражнатовиќ.

– Иако беше планирано да се породи во „Народен фронт“ во апартман каде се породил нејзиниот син Вељко, во последен момент членовите на семејството Ражнатовиќ ја промениле одлуката. Тие се чуствуваат најдобро ако биде породена од семејниот доктор. Во договор со него, решивме дека тоа ќе се случи во приватна клиника. Договорено е тоа да биде царски рез и да го направи доктор Пророчиќ, кој ја породуваше Цеца додека беше бремена со Вељко и Анастасија – рекол извор близок на семејството Ражнатовиќ.

– Се чини дека сите имаат трема, не само идната мајка. Вељко не ја симнува насмевката од лицето, додека Цеца едвај чека да го земе внукот во раце. Богдана е подготвена, торбата за породилиштето е исто така подготвена уште од моментот кога влезе во деветиот месец. Скоро е сигурно дека новиот член ќе го разгали тетката Анастасија, која на големо го испланирала секој подарок – навел соговорникот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------