Home INFO Дарко Лазиќ настрадал поради бившата сопруга?! Десет дена пред стравичната несреќа му...

Дарко Лазиќ настрадал поради бившата сопруга?! Десет дена пред стравичната несреќа му соопштила дека ќе се мажи!

реклама:G Natural

Српски Телеграф ја објави веста дека Дарко Лазиќ кој во моментов е во критична состојба во болница во Земун, наводно настрадал со автомобилот поради поранешната сопруга Ана Севиќ.

Имено, според објавата на Телеграф, пред десетина дена Ана му соопштила дека ќе стапи во брак со своето момче.

По оваа вест пејачот константно бил во пијана состојба.

Веднаш по несреќата, додека сеуште бил во свесна состојба, Дарко телефонски разговарал единствено со Ана.

Според последните информации, состојбата на Дарко е критична а по откажувањето на функцијата на бубрезите и белите дробови, се здобил и со внатрешно крварење.

Неговата бивша сопруга Ана со која ја имаат ќерката Лорена се огласи на друштвените мрежи и истакна дека единствено нешто што може да му помогне на Дарко во моментов е молитва.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------