Home INFO Овој талент малиот Џорџ го наследил од принцезата Дијана!

Овој талент малиот Џорџ го наследил од принцезата Дијана!

реклама:G Natural

Малиот принц Џорџ е гордост на кралското семејство.

Преслаткото петгодишно момче секогаш воодушевува со својата појава а овој пат повторно ги освои симпатиите на јавноста.

Принцот Џорџ наскоро ќе го видиме на подиум.

Како што откри неговиот татко, принцот Вилијам, Џорџ ќе учествува во кампања против врсничко злоставување и ќе танцува на сцена.

Џорџ го сака танцот! Можно е овој талент да го наследил од својата покојна баба, принцезата Дијана! И мојата мајка многу го сакаше танцот! – изјавил Вилијам

Малиот принц учи балет во своето училиште. Според распоредот, еднаш неделно има час по балет.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------