Home INFO Докторите едногласни: Дарко Лазиќ оди на уште една операција!

Докторите едногласни: Дарко Лазиќ оди на уште една операција!

реклама:G Natural

Секој миг е неизвесен кога станува збор за здравствената состојба на Дако Лазиќ кој се здоби со тешки телесни повреди по страшната сообраќајна несреќа која ја имаше изминатата недела.

Откако се разбуди од кома, неговата здравствена состојба се подобри па стручен тим од врвни доктори одлучил дека треба да се интервенира и да се оперира неговата нога.

Како што дознава српски Блиц, операцијата нема да се случи денес, но докторите се надеваат дека ќе имаат услови што поскоро да го изведат оперативниот зафат и да му постават екстензии со цел повредениот екстремитет да почне да заздравува.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------