Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Драма на настап на Јелена Карлеуша! Лажна дојава за бомба го евакуираше...

Драма на настап на Јелена Карлеуша! Лажна дојава за бомба го евакуираше локалот

реклама:G Natural

Вистинска драма се случувало вчера во еден клуб во Бања Чука на концертниот настап на Јелена Карлеуша.

За среќа никој не бил повреден но полицијата морала да упадне во клубот за да ги евакуира гостите по лажна дојава за бомба.

Сепак ова се случило веднаш откако Јелена го завршила настапот па сите задоволни го напуштиле локалот.

Полицијата во своето официјално соопштение информираше:

„Синоќа околу 23 часот и 50 минути телефонски е контактирано со непознато лице во Полициската управа Бања Лука и било пријавено дека во тоалет на угостителски објект во населбата Ада била поставена експлозивна направа. По извршените проверки и вештачењето на ПДЗ , утврдено е дека се работи за лажна пријава“, соопштија оттаму.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------