Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Дуа Липа си доби тужба заради „Лесковачкиот ајвар“

Дуа Липа си доби тужба заради „Лесковачкиот ајвар“

фото: Инстаграм
реклама:Велигден со Стаф

Никако да стивнат реакциите поврани со Дуа Липа откако пејачката на својот Инстаграм испровоцира со карта од голема Албанија и статуси за Косово.

И откако од голм дел јавни личности доби критики дека не треба да се занимава со политички прашања, пејачката направила уште една глупост.

Во интернет емисијата на Јутјуб, „Hot Ones“ таа кога зборувала за албанската храна спомнала и за ајвар кој мора да се проба а во тој момент продуцентите на емисијата пуштиле снимка од „Лесковачки ајвар“, па од Лесковац ова ги навредило и на адреса на пејачката веднаш испратиле тужба.

Дали Дуал Липа конечно ќе се смири со нејзините провокаивни изјави и целата оваа ситуација ќе се смири или повторно ќе провоцира ќе дознаеме деновиве.

Во продолжение ако ве интересира ова е спорната емисија со ајварот а нејзниот говор за ајварот е на 17 минута…

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------