Home INFO Душко се плаши да ја остави сама со ќерките: Јелена Карлеуша е...

Душко се плаши да ја остави сама со ќерките: Јелена Карлеуша е во ужасна состојба

реклама:G Natural

Поп дивата Јелена Карлеуша многу тешко ја поднесува смртта на својата мајка, новинарката Дивна Карлеуша.

Дивна се лекувала во светски водечки болници а на крај се одлучила за приватна клиника во Турција каде заедно со ќерка и одела на зрачења и хемотерапии.

Иако Јелена не штедела на мајка си и на секој начин се обидувала да и го спаси животот, сепак силните терапии и го продолжувале животот но не и неговиот квалитет. Дивна живеела во страшни маки и болки, особено во последните неколку месеци од својот живот. Ова за српски Курир го открил извор близок на семејството.

“Иако даде 100 проценти од себе и беше со мајка си до последниот ден, Јелена никако не може да прифати дека ја напушти. Постојано се прашува дали можеби можела да стори уште нешто за неа. Упорно повторува дека нема да ја преживее прераната смрт на мајка си. Со неа во моментов е нејзиниот сопруг Душко, но тој поради професионалните обврски ќе мора да се врати во Кинаа, па се плаши Јелена да остане сама со децата. Размислува сите заедно да одат во Кина, но девојките мора да одат на училиште па ова претставува проблем – изјавил изворот за Курир.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------