Home INFO Цела сала плачеше: Вака славната пејачка му оддаде почит на Шабан Шаулиќ...

Цела сала плачеше: Вака славната пејачка му оддаде почит на Шабан Шаулиќ /ВИДЕО/

реклама:G Natural

Во петкот,во Сава центарот во Белград, Марија Шерифовиќ го одржа првиот од четирите најавени концерти.

Замислата на концертите е поп ѕвездата да ги отпее песните кои ги сака, како странски така и домашни.

Една од омилените песни на Марија била и “Жал” од покојниот Шабан Шаулиќ.

Пуштила глас, обидувајќи се да ја отпее песната најдобро што може, а во еден момент се свртела кон сликата на покојниот пејач, ја спуштила главата и длабоко воздивнала.

Во салата завладеала тага а присутните не ги криеле своите солзи.

“Мислев дека ќе бидеш во прв ред и ќе ме гледа” – кажала Марија

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------