Home INFO Две познати Македонки денес добија принова

Две познати Македонки денес добија принова

реклама:G Natural

Пејачката Нина Јанева и нејзиниот сопруг станаа родители на малата Арија.

Името на бебето потекнува од серијата „Игра на тронови“.

Ова е прво дете за неа и сопругот Александар кои уште пред две години знаеле како ќе се вика нивното дете.

А денес, мајка по втор пат стана и познатиот модел Катарина Ивановска.

Таа и нејзиниот партнер Цобе одлучија ќерката да се вика Кира, по нејзиниот татко Кире Ивановски.

Честитки до среќните семејства!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------