Home INFO Подмладете се и ослабнете со помош на семоќниот грејпфрут

Подмладете се и ослабнете со помош на семоќниот грејпфрут

реклама:Лето во Банско

Една студија откри дека постои нешто што многу брзо ќе успее да ги „избрише“ годините од вашето лице – се работи за грејпфрут.

Научниците од Чикаго со испитување дошле до заклучок дека само мирисот на ова овошје може да влијае на машкиот мозок, па поради тоа му се чини дека жената во која гледа во просек е 6 години помлада отколку што е навистина.

Покрај тоа што благодарение на него ќе изгледате помладо, грејпфрутот може да ви помогне и во борбата со килограмите.

Оние кои го јадат три пати дневно, пред секој оброк, можат да изгубат во просек околу 1,5 килограми за три месеци.

Грепфрутот, благодарение на есенцијалните масла кои, помагаат во борбата против депресијата, ја спречуваат појавата на акни, а ќе му помогне на вашиот организам во борбата против различните бактериски и гливични инфекции.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------