Home INFO Ќе мора многу да го одврзе кесето: Трошоците на Аца Лукас по...

Ќе мора многу да го одврзе кесето: Трошоците на Аца Лукас по разводот со Соња

реклама:G Natural

Фолк пејачот Аца Лукас подолго време е во лоши односи со сега и официјално бившата сопруга Соња Вуксановиќ, со која ја има ќерката Викторија.

Конечно бракоразводната парница завршила и парот официјално се развел, а српските медиуми пренесуваат дека во судницата, Аца и Соња направиле циркуз.

Наводно, Соња барала месечна алиментација од 5000 евра, на што Лукас не се согласил, па по ценкањето како да се на пазар, се согласиле за месечна сума од 2000 евра која пејачот треба секој месец да ја исплаќа за потребите на неговата ќерка.

Освен месечниот износ, пејачот ќе продолжи и понатаму да го плаќа и школувањето на ќеркичката, кое според Курир изнесува околу 9000 евра годишно.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------