Home INFO Видео: Две минути од првиот порно филм кој некогаш бил снимен

Видео: Две минути од првиот порно филм кој некогаш бил снимен

реклама:G Natural

Според официјалните податоци, првиот порно филм е снимен во далечната 1896 година.

„Le Coucher de la Mariee“ или „Дилемата на невестата“ е насловот на овој филм.

Го режирал Французинот Ежен Пиру, главната улога ја толкувала Луиз Вили, а интересно е дека во текот на годините, биле изгубени пет минути од лентата, а „преживеале“ овие околу две минути.

Погледнете како изгледало тоа пред речиси 120 години.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------