Home INFO Ќе се осмелите ли да го гледате: Новиот хорор од „Netflix“ ги...

Ќе се осмелите ли да го гледате: Новиот хорор од „Netflix“ ги преплаши гледачите

реклама:G Natural

Филипинскиот хорот филм „Eerie“ ја следи приказната на советничка од женски интернат која се обидува да ја открие мистеријата која стои позади наводното самоубиство на една од ученичките.

Многу од корисниците на „Netflix“ на социјалните мрежи коментирале дека филмот ги преплашил, а некои од нив признале дека откако го погледнале филмот морале да спијат со запалено светло.

Погледнете го трејлерот, па заклучете само дали ќе го гледате!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------