Home INFO Ќе ви се заледи крвта: Погледнете што направи ова бестрашно момче (ВИДЕО)

Ќе ви се заледи крвта: Погледнете што направи ова бестрашно момче (ВИДЕО)

реклама:Велигден со Стаф

Ова момче буквално живее на „работ“!

Станува збор за британецот Скот Јанг кој се занимава со екстремни спортови, а пред неколку години реши да направи стој на раце на врвот на зграда висока 40 спратови.

Јанг во овој опасен предизвик не носи никаква заштитна опрема, туку се препушти на неговата физичка подготвеност и издржливост.

“Беше опасно, но имам многу самодоверба и знам што можам да направам. Станува збор за ментална подготвеност. Не смеете да размислувате дека работите ќе тргнат на лошо, треба само да се фокусирате на она што го правите“, вели Јанг.

Тој додава дека не се плаши од височина, единствено има страв од реакцијата на неговата мајка кога изведува вакви ектремни предизвици.

Инаку Јанг покрај овие опасни егзибиции се занимава и со паркур во акробатската група „3RUN“.

Видеото ќе ви ја смрзне крвта.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------