Home INFO Ова 12 годишно девојче си се почасти за својот роденден со луксузен...

Ова 12 годишно девојче си се почасти за својот роденден со луксузен автомобил: Еве како ги заработи парите!

реклама:Велигден со Стаф

Дванаесет годишната Натанана е блогерка за убавина која успеала преку ноќ да заработи милиони.

Првото видео со кое ја стекнала својата пооуларност го објавила на YouTube кога имала само 4 години.

Натанана има над 292.000 следбеници, на YouTube а нејзините видео снимки имаат речиси 11 милиони прегледи.

„Се шминкам секој ден од мојата четврта година, па едноставно почнав да снимам видеа и да ги објавувам на социјалните мрежи“, вели Натанана за Daily Mail.

Но може да се издвои последното видео со кое предизвика најголемо внимание а привлече и многу следбеници. Станува збор за нејзиниот неодамнешен 12 ти роденден кога си се почести со ново BMW 7, вредно над 150.000 евра. Таа е премлада за да има возачка дозвола, па новиот автомобил ќе го возат нејзините родители кои се и нејзина најголема поддршка во нејзината „работа“.

„Горди сме на неа и на тоа што со својата работа успеа да си купи автомобил, а ние засега ќе го возиме за да ја носиме на разните манифестации и настани на кои ја канат. Мислам дека нејзиниот прв вистински автомобил, оној кој таа ќе може да го вози, ќе биде Porsche“, вели нејзината мајка.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------