Home INFO Експресен појадок, вкусни уштипци!

Експресен појадок, вкусни уштипци!

реклама:Велигден со Стаф

Состојки:

1 јајце
200 гр брашно
½ кесичка прашок за пециво
малку сол
1,5 дл јогурт
масло

Подготовка:

Во сад се мати јајцето со јогуртот, се додава сол и брашно. Се додава прашок за пециво.
Се загрева маслото на тава.
Од тестото се вадат топчиња и се пржат од двете страни.Се вадат и се ставаат на хартија да ја впие маснотијата.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------