Home INFO Еве како исончаниот тен да ви трае подолго!

Еве како исончаниот тен да ви трае подолго!

реклама:Велигден со Стаф

На исончаната кожа особено и е потребно средство за хидратација, а не е премногу доколку го нанесувате и повеќе пати во текот на денот.

Па кога ќе почне природниот процес на остранување на горниот слој мртва кожа, процесот ќе се одвива побавно и понезабележително.

Практикувајте туширање со средно топла или млака вода и не користете премногу ароматизирани гелови и купки што содржат парфеми.

Хидратацијата е важна однадвор и одвнатре. Пијте доволно вода во текот на денот, особено доколку сте јаделе солена храна.

За зачувување на исончаниот тен, за здрава и еластична кожа, идеални се мелемот и маслото од кантарион.

Освен што по изложувањето на сонце ќе ви ја смират кожата веднаш по нанесувањето, овие сосема природни препарати ќе и дадат сјај и нежност на вашата кожа а ќе останете зачудени од ефикасноста доколу имате црвенло и изгореници од сонце.

За кратко по премачкувањето болката и маката ќе исчезнат и кожата ќе ви биде мека и сјајна.

Мелемот и маслото од кантарион може да се користат и за најмладите затоа што нема никакви несакани ефекти и појави.

Каде и да одите ова лето имајте една кутија од овој природен и 100% органски мелем кој ќе ви ги реши сите непланирани летни маки.

Нарачајте уште денеска:
масло (100 мл – 200 ден) или мелем од кантарион (50 мл – 200 ден)
на телефонскиот број: 078 981 351
или во инбокс на фан страната на „Г НАТУРАЛ“ доколку кликнете тука.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------