Home INFO Еве како исончаниот тен да ви трае подолго!

Еве како исончаниот тен да ви трае подолго!

реклама:G Natural

На исончаната кожа особено и е потребно средство за хидратација, а не е премногу доколку го нанесувате и повеќе пати во текот на денот.
Па кога ќе почне природниот процес на остранување на горниот слој мртва кожа, процесот ќе се одвива побавно и понезабележително. Освен хидратантните креми, за оваа намена идеално е и кокосовото масло.

Практикувајте туширање со средно топла или млака вода и не користете премногу ароматизирани гелови и купки што содржат парфеми.

Хидратацијата е важна однадвор и одвнатре. Пијте доволно вода во текот на денот, особено доколку сте јаделе солена храна.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------