Home INFO Еве како мама Карлеуша го прослави роденденот на ќерките (ФОТО)

Еве како мама Карлеуша го прослави роденденот на ќерките (ФОТО)

реклама:G Natural

Српската пејачка Јелена Кареуша како горда мајка а богами и скромно облечена баш ако што и доликува за оваа пригоа го прославо роденденот на своите ќерки Атина 11 и Ника која наполни 10 години.

На новинарското прашање што им купила на своите ќерки таа изјавила: „ Моите ќерки се скромни и едноставни деца. Тие имаат се. За роденденот верувале или не не побараа ама баш ништо. Едноставно што сакаа е да си о прослават со своите другарчиња.

Сепак од мене добија едната куфер со шминки а другата две вреќи од омилените играчки.“

На прашањето каде е нејзиниот сопруг таа додала: „Поради обрски со работата тој нем мжеше да дојде од Кина и да присуствува на забавата“, рекла Карлеуша.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------