Home INFO Погледнете ги во целост настапите на Јелена Розга и Здравко Чолиќ од...

Погледнете ги во целост настапите на Јелена Розга и Здравко Чолиќ од годинешниот Тиквешки гроздобер 2019 (ВИДЕО)

реклама:Велигден со Стаф

Уште едно спектакуларно издание на Тиквешки гроздобер 2019 – Кавадарци помина со многу забава и публика од цела Македонија.

И годинава во цели три дена Кавадарци можеше да се пофали со одлична програма и организација но и многу ѕвезди кои продефилираа и настапија на сцената.

Најголеми ѕвезди на годинешното издание беа Јелена Розга која што настапи во саботата и Здравко Чолиќ вчерашната последна вечер.

За оние кои од оправдани причини не можевте да бидете дел од публиката на следните видеа можете да ги погледнете целосните настапи на овие две ѕвезди. Уживајте!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------