Home LIFE STYLE Еве колку денови одмор ви се потребни за вистински да се одморите

Еве колку денови одмор ви се потребни за вистински да се одморите

реклама:G Natural

Според една објавена студија, идеалниот годишен одмор треба да трае 8 дена.

Осумдневниот одмор доволен за да се распакувате, сместите, навикнете на промена и да се релаксирате. После тој период, позитивните ефекти стануваат помалку видливи.

Научниците заклучиле дека е потребно да помине некое време за да се навикнете на одмор после стресен и тежок период на работа.

По осумдневниот одмор, подобро спиете, слободни сте од стрес и генерално се чувствувате поенергично кога ќе се вратите дома.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------