Home INFO Еве на кој начин Северина комуницира со бившиот сопруг!

Еве на кој начин Северина комуницира со бившиот сопруг!

реклама:G Natural

Главна вест во медиумите во регионот е судскиот спор за старателство помеѓу Северина и нејзинипт бивш сопруг Милан.

Хрватскиот суд на 38 ноември донесе привремена мерка со која старателството над малолетниот син Александра му припадна на Милан Поповиќ, па со ова значително се скратило времето кое таа може да го поминува со него.

Судијката Теа Голуб ја донела привремената мерка и во пресудата одлучила дека детето ќе живее со таткото и дека тој ќе се грижи за здравјето и образованието на детето.

Оваа одлука го разбранува регионот, а многу јавни личности се ставија во одбрана на Северина.

Пејачката сега открива дека во пресудата наводно не е наведена адресата каде што Александар и Милан ќе живеат, па ова создава дополнителни проблеми.

“Никаде во пресудата не пишува на која адреса ќе живее. Милан мора да престојува и на Кипар, таму е и даночен обврзник, но ова судот не го смета за важно за одлуката”. – изјавила Северина а пренесува српски Ало.

Милан Поповиќ, познат во јавноста како крал на бакарот, изјавил дека со синот ќе живее во Загреб, а Северина открива дека нивната комуникација се одвивала исклучиво преку меилови.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------