Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Европските MTV награди откажани поради страв од тероризам

Европските MTV награди откажани поради страв од тероризам

реклама:Лето во Банско

По откажувањата заради короната сега МТВ Европските музички награди се пред нов проблем а тоа е стравот од терористички напади.

Па со оглед на тоа дека овие стравови се основани организаторите се огласија и официјално соопштија дека за жал оваа гонина се приморани да ги откажат.

– Со тешко срце церемонијата беше откажан поради безбедносни прашања и тековниот конфликт – изјави извор за „Дејли мејл“. Заканата од тероризам моментално е на највисоко ниво во Франција, откако 20-годишен бегалец од Чеченија уби наставник, полицијата спречи сличен напад на друго училиште, пишува британски весник. Инаку, настанот требаше да се одржи во Париз во недела на 4 ноември. Беше предвидено да се појават многу музички ѕвезди.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------