Home INFO (ФОТО) Ја знаете Јована Јоксимовиќ, а еве како денес изгледа поранешната сопруга...

(ФОТО) Ја знаете Јована Јоксимовиќ, а еве како денес изгледа поранешната сопруга на Жељко Јоксимовиќ

реклама:G Natural

Популарниот пејач Жељко Јоксимовиќ е во брак со Јована Јоксимовиќ, новинар и водител на најпопуларното утринско шоу во Србија.

Пејачот пред Јована имал уште еден брак, со Весна Аврамовиќ со која ја има ќерката Мина.

Мина е доста активна на социјалните мрежи и неретко објавува фотографии од свoите родители.

 

View this post on Instagram

 

rucak sa mamom ???? (that face kad nas roditelji teraju da se slikamo ????)

A post shared by Mina Joksimović (@minajokssimovic) on

Од приложеното може да се заклучи дека Жељко очигледно има вкус за жени. И неговата сегашна но и предходната сопруга изгледаат одлично.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------