Home INFO Фотографскиот талент на Кејт Мидлтон (фото)

Фотографскиот талент на Кејт Мидлтон (фото)

реклама:G Natural

Кејт Мидлтон дипломирала историја на уметност и неколку пат добила јавни пофалби за одличните фотографии од своето семејство.

Речиси сите фотографии од родендени и тргнувања на децата во градинка или на училиште, се направени токму од неа.

Војвотката од Кембриџ на почетокот од оваа година била прогласена за заштитничка на Кралското фотографско друштво.

Кејт ја почнала традицијата во 2015 година, кога самата ја фотографирала принцезата Шарлот, наместо да најми фотограф.

Новата божиќна честитка од војводата и војвотката од Кембриџ се појавила само еден ден по објавата на божиќната честитка од војводата и војвотката од Сасекс.

И двете фотографии се црно-бели и прикажуваат насмеани и среќни деца.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------