Home INFO Фудбалерот Пандев заработи казна поради навреда

Фудбалерот Пандев заработи казна поради навреда

SHARE

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев доби парична казна од 1.500 евра поради навреди кон главниот судија на натпреварот Џенова – Јувентус.

Тренерот на Пандев, Тиаго Мота пак зарабти забрана да го води тимот во следните два натпревари.

Иста казна како тренерот заработи и резервниот голман на клубот, Федерико Маркети.

РЕКЛАМИ:
Loading...