Home INFO Грешката го чини 100.000 долари: Нарачал 4 најнови Ајфони, му доставиле 60!...

Грешката го чини 100.000 долари: Нарачал 4 најнови Ајфони, му доставиле 60! (видео)

реклама:Велигден со Стаф

Корисник на TikTok сподели збунетост од нарачката што наводно ја направил.

Тој тврди дека нарачал четири модели на iPhone 15 Pro Max директно од Apple во Америка и се изненадил кога добил – 60. Ако зборуваме за сумите, станува збор за iPhone-и во вредност од 96.000 долари (околу 90.000 евра) пред оданочување.

Џовани Петруциело во видеото вели дека си нарачал iPhone 15 Pro Max од 1 TB за себе во септември. Потоа нарачал уште три телефони iPhone 15 Pro Max 256GB за своите вработени. Меѓутоа, на 1 ноември, кога пристигнале телефоните, тој добил многу повеќе отколку што имал намера да купи.

Во видеото тој ги отпакува сите три кутии кои дошле до него и со неверување ги погледна сите тие Ајфони. „Можеби ќе западнам во неволја ако го објавам ова затоа што веројатно ги бараат. Но, што да правам?“ вели Петруциело на крајот од видеото кое досега е прегледано над 15 милиони пати. „Некој навистина направил збрка“, додаде тој во описот на видеото.

@legends_gio Someone reallyyy screwed up 😭 #fyp ♬ original sound – Legends_gio

Видеото собра тони коментари. „Зошто богатите луѓе се секогаш толку среќни?“, „Некој ќе добие отказ“, „Само отворете своја сопствена продавница на Apple во овој момент“, „Ми испратија полнач наместо iPhone 15 Pro Max. Ќе тргувам со вас “, „Ти си самиот хакиран“, „Организирај подарок“, „Треба да кажеш „кои Ајфони?“, „Врати ги, спаси нечиј живот и бизнис“, се некои од нив.

Tiktoker-от во следните видеа појаснил дека Apple го контактирал и постигнале договор да ги врати сите уреди што ги добил по грешка. Ги задржал четирите што ги нарачал, а Apple му ги вратил парите за нив.

@legends_gio Apple’s 60 Lost iPhone 15s update #fyp #apple #iphone #15promax ♬ original sound – Legends_gio

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------