Home INFO Хорор во Белград! На сред час, седмоодделенец со пиштол пукал во соучениците!

Хорор во Белград! На сред час, седмоодделенец со пиштол пукал во соучениците!

реклама:Лето во Банско

Страшна трагедија се случила утрово во основното училиште Владислав Рибник, во центарот на Белград.

Малолетнок во околу 8 часот влегол во училиштето и почнал со пиштол да пука во учениците, пренесуваат српските медиуми.

Според првичните информации, седмоодделенецот на час извадил пиштолот, по што почнал да пука во соучениците и наставниците.

Според првичните информации, усмртен е чуварот во училиштето, а околу 5 ученици и еден наставник се ранети.

На местото на настанот е полицијата и брзата помош.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------