Home INFO Се огласи внукот на Ферус Мустафов, еве што се случува со популарниот...

Се огласи внукот на Ферус Мустафов, еве што се случува со популарниот музичар!

реклама:G Natural

По објавата во некои медиуми дека починал Ферус Мустафов, на социјалните мрежи се огласи неговиот внук Ферчо, кој ја демантираше оваа вест.

“Мојот дедо Ферус Мустафов не е починат.
Точна е информацијата дека се наоѓа во болница и дека се бори за својот живот.
Да се помолиме за негово здравје! ” – напиша Ферчо.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------