Home INFO Илон Мас со оргинална идеа за спас од ботовите

Илон Мас со оргинална идеа за спас од ботовите

реклама:Лето во Банско

Илон Мас неодамна изјави дека има одлична идеа како да се справи со ботовите на социјалната мрежа „Х“ или поранешен Твитер.

Тој во разговор со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, рече дека системот за плаќање е единствениот начин да се спротивстави на ботовите.

„Се движиме кон тоа да имаме мала месечна исплата за користење на апликацијата“, рече шефот на Тесла.

Веројатно ова решение на милијардерот дефинитивно ќе се покаже како успешно решение со оглед дека ќе донесе приход на компанијата но и спас од ботовите кои ја напаѓаат оваа мрежа.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------