Home INFO Им нема крај на скандалите: Откриени шокантни пораки од мобилниот на Аца...

Им нема крај на скандалите: Откриени шокантни пораки од мобилниот на Аца Лукас

реклама:G Natural

Изминатиов период се редат скандали на српската естрада.

Јелена Карлеуша, Аца Лукас, Лепа Брена.. Кавги, навреди, препукувања преку социјалните мрежи.

И кога мислевме дека се уморивме, српските медиуми открија дека наводно, од телефонот на Аца Луакс протекле скандалозни преписки на пејачот со негов пријател, во кои бесчуствително ја навредува Лепа Брена.

Во преписките, наводно Аца ја открил вистинската причина за неговата жестока кавга со Брена, која со денови жестоко ја навредува.

“Ова ѓубре од човек и лигаво го*но доаѓаше во мојата куќа, а ми работеше зад грб. Ова ѓубре, што ми глумеше најдобар пријател. Тоа ѓубре го држеше моето дете во скут додека на неговиот татко му работеше зад грб. И денес јас за нејзиниот Виктор сум подготвен да убијам! Не е негова вина што мајка му е најголемото го*но и најлошиот човек што сум го сретнал. Таква смрд*а не се раѓа“ – наводно, напишал Лукас во пораките.

Потоа тој кажува како Брена не е меродавна да дели брачни совети, затоа што во бракот со Боба Живојиновиќ не е најсјајно.

„Јас не сум и виновен што мажот не ја е*е 20 години. Таа е баба која би сакала да биде девојче”.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------