Home INFO Ова е менито на Меган Маркл, еве како ја одржува витката линија

Ова е менито на Меган Маркл, еве како ја одржува витката линија

реклама:G Natural

Поранешната американска актерка Меган Маркл особено води грижа за исхраната.

Војвотката од Сасекс е љубител на спортот, а витката линија ја одржува со вежбање.

Во интервју за „Delish“, Меган открива дека веднаш по будењето конзумира вода со лимон, а потоа следи пире од банани.
За ручек на мени има протеинска храна, бадеми и јаболки. Зелениот чај или сок за детоксикација се нејзната ужинка, а вечерата и се состои од тестенини со тиквички, пармезан и чаша вино.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------