Home INFO Има 9 години, а веќе е на факултет: Запознајте го најинтелигентното дете...

Има 9 години, а веќе е на факултет: Запознајте го најинтелигентното дете во Европа

реклама:Велигден со Стаф

Запознајте го најинтелигентното дете во Европа со максимален коефициент на интелигенција кој може да се измери.

Има само 9. години и веќе е студент. Средното училиште го завршил за само година и пол,основното за две.
Неговиот ум е генијален.

Девет годишниот Лорент Симонс е најинтелигентно дете во Европа. Измерен му е максимален коефициент на интелигенција.

За она што го спрема за иднина не зборува никому. Вели, светот не би го разбрал, би му се смеле.

Како што му се смееле и кога рекол дека со девет години ќе се запише на факултет. А, го направил токму тоа. Не само што студира на три престижни универзитети, туку и автор на научна книга го замолил повторно да му ја напише првата глава.

Екипа на емисијата „Проверено“ на хрватската ТВ Нова била во Амстердам да го запознае ова фасцинантно момче чие име светот сигурно ќе го запамти.

Погледнете:

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------