Home INFO Инфлуенсерите во паника, губат милиони фанови од Инстаграм

Инфлуенсерите во паника, губат милиони фанови од Инстаграм

реклама:G Natural

Изминатиот период инфлуенсерите и големите светски ѕвезди започнаа да губат милиони од своите фанови на социјалната мрежа Инстаграм.

Mеѓу нив најмногу засегната е Кајли Џенер која изгубила 2,5 милиони фанови, а по милиони немаат ниту Селена Гомез, Аријана Гранде и Кети Пери.

Овој проблем сеуште не е решен а оваа ситуација е предизвикана од бришењето на неафтентичните профили и оние кои што наменски се отворани за зголемување на фанови или така наречени лажни профили.

На овие профили Инстаграм реши да им стави крај па сите кои штo немале никаква активност во одреден период и не објавувале ништо а немало ниту лајкнување компанијата решила да ги отстрани.

Од компанијата Фејсбук која што е сопственик на Инстаграм изјавија дека набрзо тоа ќе се среди и инфлуенсерите повторно ќе ги добијат вистинските следбеници.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------