Home INFO Интернет продавницата Алибаба направи неверојатен рекорд

Интернет продавницата Алибаба направи неверојатен рекорд

реклама:G Natural

Најголемата кинеска интернет продавница Алибаба продаде стока во вредност од 1,43 милијарди долари за само 96 секунди.

По повод кинескиот „Ден на самци“, а за девет часа, „Алибаба“ продаде производи со вкупна вредност од 21 милијарди долари, со што го сруши сопствениот рекорд од 30 милијарди американски долари во 24 часовна акција.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------