Home INFO Изгоревте на плажа? Еве како експресно да го снема црвенилото!

Изгоревте на плажа? Еве како експресно да го снема црвенилото!

реклама:Велигден со Стаф

Периодот за плажа е започнат, а дерматолозите не предупредуваат особено да внимаваме на тоа кога и колку се изложуваме на сонце.

Секој од нас се труди да внимава на сончевите зраци, но честопати се случува да заборавиме да нанесеме крем за сончање или пак да претераме со изложувањето на сонце.

Доколку ви се случи да изгорите, маслото од кантарион е најефикасниот начин да ја смирите изгорената кожа.

Маслото од кантарион ќе ви ја смири и омекне кожата а ќе останете зачудени и во неговата ефикасност доколу имате црвенло и изгореници од сонце.

За кратко по премачкувањето болката и маката ќе исчезнат и кожата ќе ви биде мека и сјајна.

Она што е најбитно може да се користат и за најмладите затоа што нема никакви несакани ефекти и појави.

Единствено на што треба да внимавате е да го нанесувате по изложување на сонце, најдобро навечер.

Во минатото, но и денес, кантарионот се користи во народната медицина како антидепресив, седатив и антибиотик.

Ефикасните лековити својства на ова растение ѝ се припишуваат на активната состојка – хиперицин, која има противвоспалително, смирувачко и регенерирачко дејство.

Неговата употреба е многу широка, a особено се лековити производите од кантарионот, како со векови познатото кантарионово масло и мелем од кантарион.

Придобивките од овие препарати се навистина големи и ефикасни уште со првото нанесување.

Производите од кантарион помагаат при состојби на:

-рани
-изгоретини
-вагинални инфекции
-хемороиди
-проширени вени
-чиреви
-лузни,стрии и т.н

Каде и да одите ова лето имајте и една кутија природен и 100% органски мелем кој ќе ви ги реши сите непланирани летни маки.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------