Home INFO Како изгледал „Зомби Бој“ без тетоважи (фото)

Како изгледал „Зомби Бој“ без тетоважи (фото)

реклама:G Natural

Надимакот Зомби Бој си го дал самиот на себе од кога практично целото тело од глава до пети го истетовирал со тетоважи, и со тоа стана популарен модел низ целиот свет.

Тој својата прва тетоважа ја направил кога имал 17 години, а заклучно со последната тој имал тетоважи на 90 проценти од телото, и со тоа влегол во Гинисовата книга на рекорди.

Заради необичниот изглед брзо станал омилен кај модните креатори како модел на нивните ревии, а зад себе има и бројни видео спотови од кои најпопуларен е за песната “Born this way” на Лејди Гага.

Како игледа Зомби Бој без тетоважи ведете на сликите подолу.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------