Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Поголем КЛОВН немам видено во животот! ДЈ Панчо од ДНК го...

Поголем КЛОВН немам видено во животот! ДЈ Панчо од ДНК го нападна светскиот ДЈ Салваторе Ганачи

реклама:G Natural

Со светски хитови, песни од Балканот и перформанс во живо, Салваторе Ганачи ја крена на нозе публиката на „Охрид колинг“. Светскиот диџеј направи вистинско шоу, испреплетено со балади, техно, турбо-фолк и хаус музика.

Настапот го почна со македонски ритам, продолжи со светска музика, а некаде на средина од шоуто публиката ја изненади со песна од Синан Сакиќ, за кој искоментира „Почивај во мир Синан Сакиќ“.

Според Ганачи, сè е во љубовта. Тој рече: „Ако нема љубов, нема живот. Сакајте се“.

Илјадиници луѓе беа воодушевени и коментираа дека вакво нешто не се случило во Македонија, со позитивни критики за диџејот и фестивалот, но имаше и многу негативни коментари кои што беа наменети токму за плеј листата на Ганачи.

Еден од оние кои јавно го искритукува и нападна на Фејсбук е ДЈ Панчо од дуото ДНК.

Тој во својот пост напиша:

А за оние кои што сакаат да чујат барем малку како тоа звучеше и изгледаше вчера погледнете на видеото подолу:

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------