Home INFO Kако што и доликува, есента пристигна со дожд и облаци!

Kако што и доликува, есента пристигна со дожд и облаци!

реклама:G Natural

Денес официјално настапи есен. На првиот ден од ова годишно време, имаме облачно време со дожд, типично за овој период.

Метеоролозите за овој понеделник најавуваат локален дожд кој на места ќе биде проследен со грмежи.

Врнежите се очекува да продолжат и утре а нестабилното време ќе се карактеризира со силен ветер и поројни дождови.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------