Home INFO Каков талент, каков апетит за живот: Пријателите се простија со Карл Лагерфелд...

Каков талент, каков апетит за живот: Пријателите се простија со Карл Лагерфелд (ФОТО)

Фото: Instagram/printscreen
реклама:G Natural

Карл Лагерфелд, креативниот директор на Шанел почина на 85. години.

Причина за смртта е рак на панкреасот од кој страдал извесен период.

Многу славни личности се простија со славниот дизајнер и преку друштвените мрежи ги упатија своите последни поздрави кон “Кралот на модата”.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------