Home INFO Три термини за погребот на Шабан Шаулиќ, се чекаат резултати од обдукцијата

Три термини за погребот на Шабан Шаулиќ, се чекаат резултати од обдукцијата

реклама:G Natural

Веднаш по смртта на Шабан Шаулиќ, неговите деца отпатувале во Германија за да го идентификуваат татковото тело.

Семејството ги чека резултатите од обдукцијата која со судски налог ќе се изврши во четврток.

Како што дознаваат српските медиуми, можни се три термини за погребот на легендарниот пејач. Петок, сабота или недела.

Сите три термини биле резервирани од страна на семејството Шаулиќ а српската влада најави дека телото на Шабан Шаулиќ ќе биде пренесено од Германија со владин авион , а ќе биде погребан во Алејата на великаните на гробиштата во Белград.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------