Home INFO Каква зима не очекува?

Каква зима не очекува?

реклама:G Natural

Според информациите од порталот за временска прогноза „AccuWeather“, месецот декември ќе биде благ со температури кои се нешто над просекот за овој период од годината, па голема е веројатноста дека децата нема да имаат преголеми шанси да му се радуваат на снегот.

За Нова година се очекува поприлично топла ноќ, па наместо снег граѓаните можат да очекуваат дождлив ден.

Долгорочните прогнози укажуваат дека оваа зима ќе биде мека, со невообичаени и натпросечни температури.

Се очекува снегот да се појави некаде во втората половина од декември, односно во периодот од 24 до 26 декември. Но тоа е само појава на снег, но не и снежна покривка која со нетрпение ја очекуваат најмладите.

Вистинската зима не очекува дури во јануари.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------